تزریقات زیبایی

امروزه یکی از سریعترین و بهترین روش ها برای از بین بردن چین و چروک های پوست صورت، گردن و دست ها استفاده از انواع تزریقات زیبایی و جوانسازی پوست است. تزریقات زیبایی در حال حاضر:

 • تزریق بوتاکس
 • تزریق ژل يا فیلر
 • تزریق مزوتراپی
 • پى آر پى(PRP)
 • كربوكسى تراپى

هرکدام از این موارد نیز دارای انواع مختلفی می باشد که بنا به درخواست بیمار و نظر پزشك متخصص پوست استفاده می شوند. کاربرد تزریقات زیبایی اغلب برای كاهش چروك ها، روشن تر شدن و سفت شدن پوست، فرم دهی دلخواه به صورت و كاهش علائم پیری پوست است .
استفاده وسیع از تزریقات زيبايى امروزه به یک درمان غیر تهاجمی و مؤثر تبدیل شده كه بسيارى از مشكلات را می توان با این محلول های تزریقی درمان کرد.
نتیجه سریع بعد از تزریق ژل و بوتاکس این دو مورد را به محبوب ترین تزریقات زیبایی تبدیل کرده است .
برای آشنایی با هر کدام از این روش ها بر روی تصاویر مورد نظر در پایین همین صفحه کلیک نمایید.
توجه داشته باشید که برای انجام همه تزریقات زیبایی ، حتماً به کلینیک های زیبایی معتبر مراجعه کرده و با پزشکان متخصص پوست فعال در آن جا مشورت نمایید تا هم از احتمال بروز عوارض احتمالی ناشی از تزریق ، پیشگیری كرده و هم به نتیجه قابل قبولی دست یابید.
کلینیک زیبایی دكتر بيتا ساقى از بهترین کلینیک های پوست و مو در استان تهران محدوده پاسداران به شمار می رود که امکان حصول نتایج موفقیت آمیز از اعمال زیبایی صورت را به بهترین نحو ممكن امکان پذیر می سازد.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس باعث می شود که عضلات به طور موقتی دچار فلج شوند. در نتیجه فعالیت آن ها كاهش مى يابد. به دلیل کاهش فعالیت عضلات صورت خطوط نقاط مختلف صورت مثل خطوط پيشانى، خط اخم و خطوط اطراف چشم ها نیز از بین می رود.
از دیگر کاربردهای تزریق بوتاکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیفت کردن يا بالا کشیدن گوشه های لب: در مواردی که گوشه های لب به سمت پایین افتادگی پیدا کرده است، تزریق بوتاکس می تواند باعث بالا کشیدن و فرم دهی بهتر آن ها شود.
 • برطرف کردن افتادگی ابروها
 • کاهش میزان تعریق کف دست و زیر بغل
 • درمان سردردهای میگرنی

تزریق ژل

ژل ها از مهم ترین مواد تزریقی بوده که تزریق آن ها دارای مزایای قابل توجهی است. مثل:

 • حذف چین و چروک های پوستی
 • حذف خطوط عمیق که در اطراف دهان، زير چشم ها، پیشانی و نیز خط اخم ایجاد شده است.
 • حجم دهی و فرم دهی لب‌ها
 • برطرف کردن افتادگی و شل شدگی پوست


تزریق ژل با بی حسی موضعی انجام می شود و در ادامه پزشک، با استفاده از سوزن های مخصوص و استاندارد این مواد را در نواحی مورد نظر تزریق می کند.
ژل ها از نظر ماندگاری با هم متفاوت هستند؛ میزان دوام این ژل ها حدود  ۶-١٢ ماه است و برخی از آن ها ماندگاری طولانى ترى دارند. بهتر است توجه داشته باشید ژل هایی که دوام شان طولانی مدت و دائمی است، اغلب از سوی سازمان بهداشت جهانی مورد تأیید نیست.

تزریق ژل

قبل

تزریق ژل

بعد

تزریق ژل

مزوتراپى

مزوتراپی روشی برای جوانسازی پوست، حفظ و ترمیم بافت سالم پوست و افزايش ضخامت و تراکم موها است. اثر مطلوب مورد انتظار سفت کردن ، درخشندگی و آبرسانی پوست از طریق تزریق فرآورده های مناسب زیست سازگار که در درم سطحی قابل جذب هستند، مى باشد. اخيراً این روش با توجه به مدت زمان انجام و میزان اثرگذاری در جوان سازی پوست، به خصوص برای افراد جوان تا میانسال توانسته توجهات زیادی را در حوزه زیبایی به خود جلب کند.

پى آر پى (PRP)

تزریق پی آر پی روشی طبیعی بوده که با استفاده از اجزای خون خود بیمار برای تحریک و نوسازی بافت های آسیب دیده در مناطق صورت، گردن، سر و سینه، دست ها و بدن مورد استفاده قرار می گیرد. چند سی سی از خون بیمار گرفته شده و با استفاده از کیت های مخصوص، غلظت پلاکت را به ۳ تا ۵ برابر مقدار اولیه خواهد رسيد. 

كربوكسى تراپى

کربوکسی تراپی روشی نوين برای درمان سلولیت، ترک‌های پوستی، سیاهی زیر چشم و جوانسازی پوست است.
از این روش درمانی می‌توان در پلک‌ها، صورت، گردن، دست‌ها، باسن، شکم و پاها استفاده کرد.
در این روش از گاز کربن دی اکسید (CO2) استفاده شده که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود.
بطور كلى کربوکسی تراپی نوعی مزوتراپی است.
تا کنون عوارض جانبی شدید یا دائمی در مورد این روش مشاهده نشده است.

​​​​​​​