فيشيال
 سطح پوست به طور طبيعى پوشیده از سلول‌های مرده یا لایه شاخی است. این سلول‌ها در سطحی‌ترین بخش پوست قرار دارند. وظیفه لايه شاخى محافظت از پوست است و در اصل سلول‌هاى مرده نگهبانان بدن در مقابل عوامل خطرساز بیرونی هستند. در حالت نرمال، بدن تقریباً ماهی ١بار سلول‌های لايه شاخی را به طور کامل حذف کرده و سلول‌های جدیدى را جایگزین آن ها می‌کند. به همین دلیل این سلول‌های مرده روی پوست تجمع کرده و باعث کاهش درخشندگی و شادابی پوست می‌شوند. برداشت این سلول‌ها به شما کمک می‌کند تا پوست شفاف‌تری داشته باشید.
فیشیال یک روش درمانی رایج و محبوب برای داشتن پوستی سالم و درخشان است. این روش درمانی در چند مرحله به مدت حدود ١ ساعت انجام می‌شود. به‌عبارت‌ دیگر، از زمانی که وارد کلینیک تخصصى پوست و مو شده و تا زمانی که از آن خارج می‌شوید، تنها به ١ ساعت زمان نیاز خواهد بود تا به پوستی درخشان و البته جوان‌تر برسید.
فیشیال صورت یک از روش‌های جدید جوانسازی پوست به‌صورت ترکیبی و با ابزارهای متفاوت است. فیشیال روشى کاملاً غیر تهاجمی است و به همین دلیل امروزه بسیاری این روش درمانی و زیبایی را به دیگر روش‌های تهاجمی ترجیح می‌دهند.
نکته حائز اهمیت در خصوص این روش درمانی این است که تنها در یک جلسه ١ ساعته، می‌تواند بسیاری از مشکلات پوستی، مانند جوش‌های سرسیاه یا سرسفید را تخليه كرده و از بین ببرد. به همین خاطر است که به عنوان یک روش درمانی عالی و ثابت شده برای مراقبت از پوست در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
فیشیال پوست یکی از روشهای ساده و در عین حال مؤثر برای بازگرداندن شادابی و نشاط به پوست صورت و گردن است.
مزایای فیشیال پوست
 با یک جلسه فيشيال به چند هدف درمانی و مراقبتی پوست خواهید رسید:
●        پاکسازی پوست از آلودگی‌های محیطی و رادیکال‌های آزاد
●        ماساژ صورت و ایجاد حس آرامش و رها شدن از استرس
●        جوانسازی، کاهش چین‌وچروک‌ها، شادابی و درخشان شدن پوست
●        برطرف کردن آسیب‌های پوستی و بهبود گردش خون
●        رفع جوش‌های سرسیاه، سرسفید و منافذ باز
●        لیفت و سفت شدن پوست
●        كاهش گودی، سیاهی و پف زیر چشم
●        صاف و یکدست شدن رنگ پوست
●        کمک به سم‌زدایی پوست

مراحل فیشیال و پاکسازی پوست
پیش از آغاز مراحل پاكسازى، سؤالاتی درباره‌ نوع پوست، تغذیه و سبک زندگی که تأثیر مستقیم بر شرایط پوستتان دارد از شما پرسيده مى شود. ممکن است این سؤالات بر جزئیات معمول مراحل فیشیال تأثیر داشته باشند. مراحل فیشیال را به ترتیب زیر بررسی می‌کنیم.
 
١. پاکسازی پوست: در این مرحله از پاک‌کننده‌های مخصوص که مناسب جنس پوست هر فرد است استفاده می‌شود. این پاکسازی پوست به صورت سطحی توسط پد پنبه‌ای یا اسفنج‌های مخصوص و دستگاه‌های شست و شوی صورت انجام می‌شود. همچنین در این مرحله مشکلات پوستی هر فرد مانند جوش‌های زیر پوستی، کومدون‌های سیاه، آفتاب سوختگی یا چروک‌های ناشى از پیری هم برای نحوه‌ انجام مراحل بعد بررسی می‌شود.
٢. بخاردهی: این مرحله برای پاکسازی عمقی و لایه‌برداری سطحی پوست انجام می‌شود. در بخاردهی منافذ پوست باز شده و برای انجام مراحل بعدی فیشیال آماده می‌شود؛ همچنین کومدون‌های سیاه و جوش‌های زیر پوستی برای تخلیه آماده می‌شوند. بخاردهی ریلکسیشن خوبی برای فرد و پوست صورتش به ارمغان می‌آورد.
٣. لایه برداری: حالا نوبت آن است که پوست آماده شده با بخاردهی، توسط دستگاه‌های مخصوص لایه‌بردار و مواد ویژه‌ لایه‌برداری شود. آنچه در این مرحله از روی پوست برداشته می‌شود، سلول‌های شاخی هستند که حذفشان ظاهر پوست را مخملی و لطیف می‌کند.
٤. استخراج: در این مرحله پاکسازی عمقی‌تر پوست انجام می‌شود. به‌این‌ترتیب که کومدون‌های سیاه و جوش‌های زیر پوستی که کاملاً آماده شده‌اند تخلیه شده و هرگونه آلودگی نفوذ کرده به لایه‌های زیرین پوست خارج می‌شود.
٥. ماساژ صورت: حالا پوست پاکسازی‌ شده باید مجدد ریلکس و آرام شود. ماساژ با کرم‌ها و روغن‌هاى مخصوص این کار انجام می‌شود و به گونه اى است که خون‌رسانی را در صورت افزایش مى دهد. همچنین شیوه‌ این ماساژ در جهت کاهش چین و چروک‌های ناشی از افزایش سن است.
٦. ماسک صورت: انتخاب و استفاده از ماسک در این مرحله با توجه به پوست هر فرد و مشکلات احتمالی آن انجام می‌شود.
٧. در آخر فیشیاليست از تونر، آب‌رسان و کرم ضدآفتاب بر روی پوست فرد استفاده می‌کند.
انواع روش‌های پاکسازی پوست در کلینیک تخصصى ساقى
●        پیلینگ شیمیایی
 لایه‌بردارهای شیمیایی که در کلینیک‌ تخصصى ساقى استفاده می‌شوند قدرت پاکسازی بسیار بالایی دارند. این ترکیبات می‌توانند جای جوش و انواع لکه‌های پوستی را از بین ببرند. پیلینگ یا لایه‌برداری بسته به نوع و عمق آن بین ١-١٤ روز طول خواهد کشید. در این مدت بعد از پوسته ریزی، پوست جدید جایگزین شده و عمق این پاکسازی به نوع داروهای شیمیایی و مدت زمان استفاده آن ها روی پوست بستگی دارد.
 ●        پیلینگ مکانیکی
 در این روش پوست به وسیله ابزارهاى الکترومکانیکی مورد لایه‌برداری قرار می‌گیرد. این روش برای از بین بردن جای زخم‌ها روی پوست بسیار مناسب است.
 ●        پیلینگ لیزری
 این روش با لیزرهاى دی‌اکسید کربن و اربیم یاگ انجام می‌شود. در این روش از خواص تبخیر آب و نکروز گرمایی بهره برده می‌شود.

توصیه‌های بعد از انجام فیشیال پوست
 ١. بعد از انجام فیشیال، پوستتان را دست‌کاری نکنید و جوش‌های صورتتان را نکَنید.
 ٢. بعد از انجام فیشیال، به هیچ عنوان آرایش نکنید و از محصولات مراقبت پوستی استفاده نکنید و اجازه دهید پوستتان مدتی استراحت کند.
 ٣. سعی کنید ١-٢ روز ورزش نکنید تا پوستتان عرق نکند؛ زیرا این امر می‌تواند برای پوست شما که حساس شده مناسب نباشد.
 ٤. تا ٣ روز از لایه‌بردار استفاده نکنید؛ زیرا لایه‌برداری بیش از حد پوست باعث آسیب آن خواهد شد.
 ٥. تا چند روز بعد از انجام فیشیال در مقابل نور آفتاب قرار نگیرید و سعی کنید حتماً از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.
 ٦. تا ١ هفته بعد از انجام فیشیال، صورتتان را بند نينداخته، وکس نکنید و همچنین لیزر موهاى زائد انجام ندهيد.
 ٧. هنگام شست و شو دقت کنید و این کار را با ملایمت انجام دهید؛ زیرا پوست شما به شدت حساس شده است.
 ٨. پس از فیشیال، پوست خود را ماساژ ندهید.
تعداد جلسات انجام فیشیال پوست
این مورد برای هر فردی متغیر است. در حالت ایده آل، بهتر است که هر ١-٢ ماه انجام شود. یک ماه، مدت زمانی است که پوست برای احیا به زمان نیاز دارد. سعی کنید حداقل هر ٣ ماه، یعنی ٤ بار در سال و با تغییر فصل، فیشیال صورت را انجام دهید. اگر به دنبال درمان جوش سرسیاه، جای جوش و آکنه هستید، این کار را باید با تکرار بیشتری انجام دهید.
عوارض فیشیال
تاکنون در مورد فیشیال صورت عوارضی گزارش نشده است؛ این روش کاملاً غیرتهاجمی و بدون درد است.
قرمزی‌های پس از انجام فیشیال صورت کاملاً طبیعی است و خیلی سریع برطرف می‌شود.