جراحى هاى زیبایی

در گذشته پير شدن وضعيتى ناخوشایند بود که ما را با پوستی چروک و لک دار تنها می‌گذاشت؛ اما امروزه با وجود انواع جراحی‌های زیبایی پوست دیگر نباید نگران افزایش سن خود باشید.
اگرچه با افزایش سن مقدار کلاژن‌سازی پوست کمتر شده و تعداد سلول‌های سازنده رنگدانه كاهش مى يابد، عمل‌های زیبایی صورت که به لطف پیشرفت علم و فناوری ابداع شده‌اند، مشکلات پوستی صورت را ساده‌تر از چیزی که تصور می‌کنید، از بین می‌برند.​​​​​​​

جراحی زیبایی چشم (بلفاروپلاستى)

بلفاروپلاستى، شادابى دوباره را به چهره شما هدیه می دهد و شامل ٣ نوع جراحی است که عبارتند از: 

 • بلفاروپلاستى پلك بالا: در این عمل پف بالای چشم برداشته می شود.
 • بلفاروپلاستى پلك پايين: در اين عمل، فتق چربی و پوست و عضله اضافه برداشته می شود.
 • اپيكانتوپلاستى: اين عمل براى برداشتن چين داخلى پلك، كه بيشتر در آسيايى ها مشاهده مى شود، انجام شده و باعث درشت تر شدن چشم ها مى شود.

ليفت ابرو

با افزايش سن، عضلات پیشانی ضعیف و شل شده و در نتیجه باعث افتادگی ابرو می شوند. این وضعیت، چهره افراد را دائماً به صورت خسته و بی حال نشان می دهد. از طرف دیگر، افتادن سایه ابروها روی چشم، باعث ایجاد تصویری خشمگین از فرد می شود؛ پس برای از بین بردن این سایه و ایجاد چهره ای جوان و شاداب از لیفت ابرو استفاده می شود. جهت ليفت ابرو روشهاى مختلفى وجود دارد كه عبارتند از:

 • لیفت ابرو با تزریق بوتاکس: لیفت ابرو با تزریق بوتاکس یک روش برای بالا بردن ابرو بدون استفاده از جراحی است. تزریق بوتاكس در عضلات، سبب فلج شدن آن ها و كاهش چین و چروک ها در این محل می شود. گاهى این روش با دیگر روش های لیفت ابرو ترکیب شده تا نتیجه بهتری حاصل شود.
 • لیفت ابرو با نخ: در این روش با استفاده از سوزن های ظریف، برش های نازکی در داخل ابرو ایجاد شده و نخ هایی از طریق این شکاف ها وارد می شود. این نخ ها، سبب محو شدن افتادگی پوست می شوند. از روش لیفت با نخ در قسمت های دیگر مانند دور لب، گردن، غبغب  و گونه ها نیز استفاده می شود. افراد ۳۰ تا ۵۰ ساله كه عوارض پیری در آن ها چندان زیاد نیست، بهترین کاندیداهای لیفت ابرو با استفاده از نخ هستند.
 • لیفت ابرو با استفاده از لیزر: لیفت ابرو با استفاده از لیزر از جمله روش های غیر تهاجمی لیفت ابرو و بدون نیاز به جراحی است. مكانيسم ليزر، سفت کردن و كاهش شل شدگی پوست است. در این روش تولید کلاژن در پوست افزایش می یابد. با ايجاد حرارت در ماهیچه های اطراف ابرو، آن ها منقبض شده و پوست بالای پلک به سمت بالا کشیده می شود.
 • لیفت ابرو با استفاده از هایفوتراپی: هایفوتراپی یکی از جدیدترین روش های لیفت ابرو به منظور بالا کشیدن ابروها و برطرف کردن چین و چروک اطراف ابرو است. در این روش انرژی امواج اولتراسوند با شدت و فرکانس بالا به طور موضعی وارد لایه های عمیق پوست می شوند. انعقاد حرارتی ایجاد شده سبب کشیدگی و سفت شدن پوست پیشانی و بالا کشیدگی ابروها می شود.

 • لیفت ابرو به روش مستقیم (لیفت دایرکت ابرو): بالا کشیدن ابرو به روش مستقیم روشی بهینه، جدید و نوآورانه در روش های جراحی‌ ليفت ابرو و اصلاح افتادگی آن‌ها است. این روش نسبت به سایر روش‌های جراحی مانند لیفت ابرو به روش باز و يا اندوسکوپی، ماهیت تهاجمی کمتری داشته و در عین حال که هزینه کمتری برای فرد دارد، ماندگاری بالاتری برای او به ارمغان می‌آورد. جراحی لیفت دایرکت  ابرو تنها با بی‌حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام شده و نیازی به بیهوشی عمیق نیست. در جراحی لیفت مستقیم ابرو برش‌ها در محل خط ابرو و دقیقا روی خط رویش مو بوده و اثر کمتری از خود به جا می‌گذارد؛ در حالی که در روش‌های دیگر جراحى برش‌ها در محل رویش موهای بیمار و پیشانی وی انجام می‌شود. بیمار پس از انجام جراحی لیفت دایرکت ابرو دچار کبودی و تورم کمتری نسبت به روش لیفت باز می‌گردد و به دلیل برش‌های کمتری که در جراحی دایرکت انجام می‌شود، بیمار زودتر به شرایط عادی خود بازمی‌گردد.

تزريق چربى (لیپوترانسفر)

زمانی که پوست فرد به دلایل مختلفی چون افزایش سن، زمينه ژنتیکی، مراقبت نادرست و… دچار كاهش حجم و افتادگى می‌شود، پزشک با برداشت چربی از قسمتهايى از بدن مانند شکم، ران و…  آن را به صورت فرد تزریق می‌کند. سلول‌های چربی پس از این که وارد پوست شدند، بلافاصله از طریق خون‌رسانی جذب بافت پوست می‌شوند. پروسه تزریق چربی به طور سرپایی تحت بی‌حسی موضعی انجام شده و نیازی به بیهوشی ندارد. البته، در برخی از موارد اگر توانایی تحمل عمل را نداشته باشید با تشخیص پزشک تحت بیهوشی قرار خواهید گرفت. عمل تزریق چربی زمانی انجام می‌شود که میزان چین و چروک صورت کمی عمیق بوده و با سایر روش‌های پزشکی قابل درمان نباشد. در این هنگام پزشک معالج تشخیص می‌دهد که نحوه عمل به چه گونه‌ای باشد. کاربردهای كلى تزریق چربی به شرح زیر است:

 • کاهش چین و چروک هاى عميق صورت
 • حجم‌دهی به نواحى گود و برجسته‌ تر کردن گونه و چانه،​​​​​​​
 • برطرف کردن نواحی فرو رفته صورت نظیر گودی زیر چشم و شقیقه‌ها،
 • كاهش عمق زخم‌ها و گودى هاى ناشی از جوش و اسكار،
 • كاهش افتادگی و شلی پوست در افراد سن بالا،
 • جوانسازی پوست
 • كاهش ظاهر استخوانى و چروك هاى پشت دست
 • حجم دهى به نواحى ژنيتال بانوان

ليفت سانترال لب

لیفت لب بالا نوعی جراحی زیبایی است که با برداشتن بخش کوچکی از پوست بالای لب بالا درست از زیر بینی، قسمت پوستى بالای لب را کوتاه می‌کند و بخش قرمز لب را به بالا ميكشد. در نتیجه، حجم لب بالایی بیشتر شده و لبخند زیباتری خواهید داشت. از آنجا که این عمل لب را بالاتر می‌برد، دندان‌های فرد در هنگام لبخند زدن بیشتر دیده شده و جذاب‌تر به نظر می‌رسد. لیفت سانترال لب یک روش دائمی و طبیعی برای تغییر شکل لب‌ها و افزایش حجم آن است. برای دستیابی به نتیجه بهتر، گاهی اوقات تزریق ژل نیز به این عمل اضافه می‌شود.

جراحى باكال فت يا تخليه چربى دهانى

چربی داخل دهانی يا چربی باکال نوعی از چربی عمقی است که باعث ايجاد ظاهر پر و چاقی در گوشه لبها و بزرگتر شدن لپ ها می شود. کسانی که صورت گرد دارند، میتوانند عمل برداشت چربی صورت به روش باکال فت را برای تخلیه چربی انجام دهند.
این جراحی در یک جلسه با بى حسى موضعى و با ایجاد برشی کوچک در قسمت داخلی دهان قابل انجام است و هیچ گونه جای زخم خارجی در آن بوجود نمی آید. کسانی که در صورتشان چربی باکال وجود دارد، قسمت پایینی صورت آن ها نسبت به قسمت فوقانی پهن تر است که باعث کاهش جذابیت و زیبایی چهره آنها مى شود. اين عمل باعث مادلينگ صورت و افزايش جذابيت چهره مى شود.

مطالعه بیشتر در مورد باکال فت

ليفت صورت با نخ

در این روش نیاز به استفاده از تیغ جراحی نبوده و هیچ برشى روی پوست ايجاد نمی‌شود. بلكه پزشك متخصص با ایجاد تغییراتی در زیر پوست کاری می‌کند که پوست صورت، ليفت و سفت شود. در واقع به جای بریدن پوست اضافه، پزشك متخصص با استفاده از نخ‌های خاصى آن‌ را جمع و سفت می‌کند. پس بدون دردسرهای جراحی لیفت، پوستی جوان‌تر و شاداب تر خواهید داشت.
در این روش جوانسازی، با استفاده از نخ‌های اختصاصى، داربستی را در زیر پوست می‌سازیم. ضخامت این نخ‌ها در حد یک تار مو است. نخ‌ها ممکن است از فلزات گران قیمت مثل پلاتینیوم، طلا یا فیبرهای سنتتیک مثل پلی‌استر یا کاپرون یا ترکیبی از پلی‌مرهای صناعی با سایر مواد باشد.

لیفت صورت

قبل

لیفت صورت

بعد

لیفت صورت

جراحى تومورهاى پوستى

جراحی برای درمان تومورهای پوستی روش‌هاى گوناگون دارد و روشی که پزشک استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند به نوع، اندازه و محل ضايعه و عوامل مختلفى بستگی دارد.

مراحل جراحی
مرحله اول – بیهوشی

برای آرامش شما طی عمل جراحی داروهایی جهت بی حسی موضعی ، تسکین داخل وریدی و بیهوشی عمومی بكار گرفته مى شود. پزشک شما ، بهترین گزینه را به شما توصیه خواهد نمود.

مرحله دوم – برداشتن ضایعه
یک ضایعه کوچک و محدود را میتوان با اکسیزیون (روش جراحی ساده برای برداشتن ضایعه از سطح پوست) خارج نمود . در اغلب موارد همراه با اکسیزیون محل آن ترمیم می شود .
سرطان پوست ممکن است مثل کوه یخ باشد؛ گاهی اوقات آنچه در سطح پوست دیده میشود تنها قسمت کوچکی از توده است. در زیر سطح پوست ، سلول های سرطانی منطقه وسیع تری را پوشانده و مرز مشخصی ندارند. در این موارد یک روش ویژه به نام جراحی موهس (MOHS) ممکن است توصیه گردد كه پزشك شما درخواست یک مقطع منجمد(آسیب شناسی) نماید.

مرحله سوم – بازسازی
یک ضایعه بزرگ یا ضایعه ای که با مقاطع منجمد برداشته شده را می توان با یک فلپ ( بافت سالم ) موضعی بازسازی نمود . در مواردی که اکسیزیون منجر به ظاهر بد شکل شود نیز ممکن است استفاده از فلپ لازم باشد. یک فلپ موضعی، بافت سالم مجاور را به روی زخم می آورد. ممکن است یک گرافت پوستی ( پوست سالم که از ناحیه دیگری از بدن برداشته شده و روی محل زخم گذاشته می شود) نیز به کار گرفته شود.

مرحله چهارم – ملاحظه نتایج
پس از برداشتن سرطان پوست و تکمیل بازسازی اولیه ، پانسمان یا بانداژ روی محل برش ها گذاشته خواهد شد.
​​​​​​​
مرحله پنجم – معاینات دوره ای بعد از درمان
ممکن است پزشک متخصص از شما بخواهد در فواصل معین جهت معاینات به کلینیک مراجعه کنید و یا داروهایی مصرف کنید.

انتخاب جراح عمل‌های زیبایی صورت
اگر قصد انجام جراحی‌های زیبایی را دارید، انتخاب پزشك متخصص و مجرب مهم‌ترین و حیاتی‌ترین قدمی است که پیش از هرچیزی باید برداشت. یک پزشك متخصص بامهارت، عمل زیبایی را به بهترین نحو انجام داده و شما را از درگیری با دردسرهای بعد از عمل زیبایی نجات می‌دهد.
اگر در انتخاب پزشك عجولانه عمل کنید یا صرفاً به دلیل هزینه‌های پایین جراحی زیبایی او را انتخاب کنید، پشیمانی بعد از عمل فایده‌ای نخواهد داشت.
البته فراموش نکنید باید از جراحی هاى زیبایی انتظارات واقع‌بینانه داشته باشید و عمل زیبایی خود را با مراجعان دیگر مقایسه نکنید. ساختار و استخوان‌بندی صورت افراد متفاوت است و این موضوع باعث می‌شود نتایج عمل زیبایی در هر فرد با فرد دیگر فرق کند.
​​​​​​