ساکشن غبغب

وقتی صحبت از پیری و بالا رفتن سن می‌شود، صورت و گردن جزء اولین اندام‌هایی هستند که نشان دهنده سن افراد است. وجود خط فکى، یکی از جنبه های زیبایی صورت است که به راحتی باعث جوان یا پیرتر نشان دادن افراد می‌شود. وجود خطوط مختلف، چروك و افتادگي در گردن می تواند به میزان قابل توجهی بر روی ظاهر و پیری زودرس تأثیر بگذارد.

با بالا رفتن سن و تجمع چربی در زیر چانه، اثرات پیری نمود بیشتری پیدا کرده و ایجاد شدن این پوست اضافی شل و حاوی چربی، بر روی ظاهر فک و صورت و زیبایی آن تاثیر بسزایی می‌گذارد.

در برخي افراد در قسمت زیر چانه و روی گردن چربی اضافی وجود دارد که باعث ایجاد چانه ای مضاعف (Double Chin) میشود که به آن غبغب نیز می گویند. غبغب می تواند به دلایل مختلفی از جمله عوامل ژنتيكى، وزن، آناتومی و موقعیت مجاری هوایی ایجاد شود. 

يكى از روش‌ها برای رفع و كوچك كردن غبغب، ساکشن است که می تواند تحت بی حسی موضعی نیز انجام شود. با این روش چربی های موجود در زیر پوست تخليه شده و چانه و گردن کانتور می شوند. در این روش یک برش بسيار کوچک روی پوست ایجاد شده و به کمک یک لوله نازک فلزی چربی های اضافی ساکشن می شود. معمولاً در این جراحی فقط از بی حس کننده های موضعی برای بی حس شدن ناحیه استفاده می شود. در بسیاری از موارد، پوست منقبض و سفت تر شده و در نتیجه یک خط فک مشخص تر ایجاد می شود.

ساکشن غبغب می‌تواند ظاهر گردن، چانه و خط فکى را به طرز چشمگیری بهبود بخشد. این روش با یک برش بسیار کوچک انجام شده که اسکار آن به خوبی پنهان می شود، به همین دلیل تقریباً نامحسوس است و نتیجه ای بسیار طبیعی ایجاد می کند. ساکشن و رفع غبغب را می‌توان با سایر روش های جراحی زیبایی در ناحیه چانه و گردن از جمله لیفت گردن، سفت کردن عضلات گردن (پلاتیسما پلاستی)، پروتز چانه، هايفوتراپى و تزريق ژل به زاويه فكى و چانه نیز ترکیب کرد و نتیجه بهتری گرفت. 
​​​​​​​

اگر غبغب دارید و از ظاهر آن ناراضی هستید، می‌توانید  با کلینیک دكتر بيتا ساقى تماس گرفته تا بهترین راه برای رفع آن به شما پیشنهاد داده شود.​​​​​​​

مزایای ليپوساكشن غبغب

●        قیمت مناسب این عمل نسبت به سایر جراحى ها
●        مدت کوتاه عمل
●        بازگشت سریع به فعالیت های روزمره
●        خوش فرم شدن صورت و زاویه فک
●        نبود محدودیت سنی
●        امكان انجام بدون بیهوشی
 
 
عوارض جانبی احتمالی به دنبال لیپوساکشن غبغب اگرچه بسيار نادر است، عبارتند از:
​​​​​​​
●        کبودی
●        تورم
●        تغییرات رنگدانه های پوستی
●        عدم تقارن ویژگی‌های صورت
●        خونریزی
●        عوارض ناشی از بیهوشی( در صورت انجام بيهوشى)
●        کاهش حس پوست صورت و خواب رفتگی
●        در موارد نادری عفونت و تب
●        درد و مورمور شدن
●        آسیب عصبی
●        جای زخم
 
ممکن است در برخی موارد نتایجی که انتظار آن را داشتید حاصل نشود، به همین دلیل حتماً در مورد ظاهر مورد نظر خود قبل از انجام عمل با پزشک خود مشورت کنید.
​​​​​​​
چنانچه شخص دارای وزن ثابتی بوده و مدام تغییرات وزنی زیاد و چشمگیری نداشته باشد، اثرات لیپوساکشن نسبتاً دائمی است.
​​​​​​​

مراقبت‌های بعد از لیپوساکشن غبغب و گردن​​​​​​​

●        به مدت پنج روز از آنتی بیوتیک نسخه شده توسط پزشك استفاده شود.
●        ١ ماه از گن غبغب استفاده شود (گن غبغب را میتوان از فروشگاه های معتبر در کشور خریداری کرد) .
●         چنانچه  بخیه به کار رفته است، بعد از ٧ روز جهت برداشتن بخیه مراجعه كنيد.​​​